Lees meer
Eigenschappen Ubiquiti UniFi Long Range access point 3-pack![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | ![]() |
Op kantoor en thuis altijd problemen gehad met wifi bereik door alle ruimtes heen. Meerdere AP's en Wifi routers geprobeerd van o.a. Asus, Netgear, Linksys. Ook geprobeerd te werken met wifi repeaters en meerde routers te plaatsen door de ruimtes heen, maar het bleef altijd een gedoe. Wifi uit en aan zetten elke keer dat je van ruimte wisselt om weer op de juiste AP te connecten etc.. Zelfs alle AP's door de ruimtes heen voorzien van dezelfde SSID en sleutel loste het niet op.
Op een gegeven moment kwam ik de Ubiquiti UniFi AP's tegen welke een feature bevatten "Zero handover". Dit is een feature die ervoor zorgt dat je wifi clients naadloos roamen tussen de verschillende AP's. En na een dag testen kan ik zeggen dat dit echt werkt. Ik heb gewoon overal bereik nu met dezelfde AP naam en merk je totaal niet dat je switched tussen de verschillende AP's. Het is net alsof je gewoon 1 hele sterke AP hebt die door het hele gebouw gaat.
Ik ben zeer tevreden! Voor hetzelfde geld van een hele dure ASUS krijg je in dit pakket 3 AP's waarmee je een stuk beter bereik creëert dan die rare dingen met 26 antennes erop welke er meer voor de show op zitten dan daadwerkelijk iets doen.
Creeer bereik door je hele kantoor/huis
Seamless roaming (welke echt werkt)
Mooi design, een access point die je graag zichtbaar neerzet
Kan gevoed worden via PoE daardoor maar 1 kabel naar je AP toe
Echt een enterprise product, wordt met niks erbij geleverd
Geen ingebouwde web interface, maar instellen via een controller programma
Sommige functies zoals guest access vereisen zelfs dat het controller programma draaiende is
PoE kan ook een nadeel zijn als je geen switch hebt die het ondersteund. Dan moet je met een lelijk PoE voeding blokje aan de haal
Wij hebben 4 UniFi AP LR access points geïnstalleerd, 2 op iedere verdieping. Hoewel op papier geen seamless roaming wordt geboden, lijkt het wel zo te werken. De clients schakelen prima over en we hebben getest met een whatsapp-gesprek terwijl we langs alle access points liepen. Het gesprek bleef zonder haperingen doorgaan!
Momenteel zijn er ca. 15 clients verbonden. Een echte stress test hebben we dus nog niet gedaan.
De installatie verliep wel met een paar hobbels. Stel je een vast IP in dan moet je blijkbaar de alternatieve DNS server ook invullen om het systeem te laten werken, ook al is dat niet verplicht. Daarnaast wilde 1 access point pas na een groot aantal pogingen opgenomen worden.
Los daarvan is het een heel goed en eenvoudig systeem.
Goede dekking
Voordelig
Overschakelen werkt prima
Volgens horen zeggen max 15 a 20 gebruikers per AP